Aukro.ua
Статті і поради
 Меню сайту

Останні новини


 Категорії статтей
Як... [2]
Інструкції, поради, вирішення проблем, наш сайт
Комп'ютери [6]
Комп'ютерні новини
Огляди та анонси [4]
Програми, фільми, ігори, музика...
Інші [3]
Статті інших тематик


 Форма входу
Логін:
Пароль:


 Пошук


 Друзі сайту




Нас: 1
Блукаючих: 1
Тутешніх: 0
Вітаю Вас, Гість RSS П'ятниця 19.04.2024 21:37
Головна » Статті » Інші

9 причин побоюватися монополії Google
Завжди знайдеться людина, яка буде негативно ставитися до речей, які подобаються всім. Деякі стають такими людьми просто тому, що "баба-Яга проти", а деякі бачать те, що приховано від інших, намагаючись критично дивитися на світ. Візьмемо, наприклад, компанію Coca-cola. Її продукція подобається величезній кількості людей, проте є й супротивники даного продукту. Так само працює і з корпорацією Google - виявляється, є велика кількість людей, які побоюються численних сервісів даної компанії, намагаючись застерегти про цію небезпеку (уявну або явну) інших. Давайте подивимося, які сервіси корпорації Google найбільш популярні, і з якої причини стає все більше незадоволених сервісами Google і самою корпорацією. Власне, головна причина для занепокоєння - збільшення впливу даної компанії на розуми людей, на сам, який досі незалежний Інтернет, на IT-компанії та багато іншого.
 
9. Google Maps & Google Earth
Кілька років тому корпорація Google створила програму Google Earth, надавши можливість користувачам цієї програми шукати необхідні регіони та об'єкти по знімків місцевості, отриманих супутником. Крім того, незабаром з'явилося і веб-програма, яку назвали "Google Maps". Усе було б добре, але крім карт, з'явилися й магазини, кафе, піцерії та інші заклади. Власне, Google перейняв функцію "Жовті сторінки". Це теж непогано, але хто може бути впевнений, що в список потрапляють дійсно кращі заклади?
 
8. Google Books & Google Scholar
Два, без сумніву, дуже корисних сервісу, які надають додаткові можливості учням, вченим, звичайним людям, яким потрібна яка-небудь конкретна книга. Корпорація Google дотримує всі необхідні закони, у тому числі й закон про авторство, але даний сервіс дуже сильно знижує відвідуваність бібліотек в "розвинених" країнах. Адже навіщо туди йти - натиснув "пошук", і будь-яка книга з'явилася на екрані. Деякі люди побоюються того, що більшість просто розучилися користуватися звичайними бібліотеками. А що буде, якщо, приміром, щось трапиться з дата-центрами Google? Та через кілька років така аварія взагалі може паралізувати освітній процес.
 
7. Google News
Хто може сказати, що Google News - це погано? Подібні новинні агрегатори подобаються дуже багатьом. Однак знову виникає питання - чи може автомат відібрати дійсно кращі, і головне, достовірні новини? Крім того, деякі особливо обережні користувачі побоюються того, що рано чи пізно знайдеться людина (якщо ще не знайшовся), який за допомогою таких сервісів зможе маніпулювати суспільною свідомістю. Все просто - відбираємо новини певного плану, наприклад, "свинячий грип", і люди витрачають мільйони доларів на профілактику незрозуміло звідки взявшего захворювання. Звичайно, це лише приклад, але все ж ...
 
6. Google Shopping
Даний сервіс більше популярний на Заході, але незабаром, можливо, стане використовуватися і вітчизняними інтернетчиками. Західні компанії, що продають якийсь товар чи послугу, дуже часто виявляють невдоволення тим, що ціни на цей товар чи послугу можуть бути порівняти з продукцією або послугами конкуруючих компаній в один клік. Покупець бачить, що де-то дешевше, і вимагає знизити вартість у місцевого продавця. Мало хто розуміє, що такі сервіси не можуть враховувати вартість перевезення вантажу, місцеві умови. Сервіс дуже зручний ... і разом з тим дуже незручний. До речі, незабаром з'явиться новий сервіс, Google Checkout is coming. За допомогою даного сервісу можна буде здійснювати покупки, не залишаючи Google. Звичайно, якісь магазини потраплять у список, інші - ні, але хто буде в цьому винен? точно не робот Google, обирають найбільш підходящі магазини для свого списку.
 
5. iGoogle
Як і деякі інші сервіси, особливо Yahoo, Google дозволяє користувачам налаштовувати для себе стартову сторінку, додаючи на неї різні віджети - агрегатори фідів, погодні інформери, гороскопи та інші. Все це називається iGoogle. Чесно кажучи, мені не зрозуміло чому так відбувається, але багато користувачів проти такої кастомізаціі. Про це свідчить безліч негативних коментарів на різних ресурсах. Щоправда, більша частина користувачів все ж позитивно відгукуються про сервіс. Але, тенденція до негативного сприйняття є.
 
4. Gmail
Для більшості користувачів даний сервіс є майже таким же повсякденним і повсякденним, як і сам пошуковик. Gmail за лічені роки (буквально за 3-4 роки) зміг стати найбільш популярним поштовим сервісом у світі. Деякі IT-фахівці, так само як і звичайні користувачі, які вбачають небезпеку в такій монополізації. В принципі, Google можна тільки похвалити за подібну активність, однак монополії не подобаються нікому - візьміть ту ж корпорацію Microsoft, яка перетворилася з усіма улюбленої компанії в якийсь символ IT-дракона, що поглинає все і вся. Власне, Google вже давно став більш могутнім, ніж Microsoft, і тільки зараз люди почали це розуміти.
 
3. Google Docs
Звичайно ж, як могла така велика корпорація, як Google, втратити можливість створення власного офісного пакету онлайн? Документи, електронні таблиці, презентації - все це стало доступним абсолютно безкоштовно. Відразу ж після виходу даного продукту затребуваність десктопних офісних пакетів стала зменшуватися. В принципі, це можна вважати і перевагою й недоліком Google Docs - гідності його зрозумілі, а недоліком багато хто вважає нерівну конкуренцію того ж Google Docs та інших офісних пакетів. Страждає не тільки Microsoft, але й ті ж Yahoo, Mapquest та безліч більш дрібних компаній, включаючи open-source.
 
2. Google Talk
Google Talk ще один прекрасний продукт від Google. Користуватися ним дуже зручно, і багато користувачів припиняють працювати з іншими месенджерами, переходячи на Google Talk. Але справа не в самому продукті, а в тому, що Google впроваджується навіть в ті області, де раніше його не було й бути не могло. Знову мова заходить про небезпеку монополій. Про це говорять і пишуть багато IT-аналітики, звичайні користувачі, законодавці.

1. У цьому пункті можна підбити підсумки, і поговорити про те, чому ж ми розмістили такий довгий список сервісів від Google, не особливо вдаючись у подробиці. Кожен з представлених сервісів працює відмінно, над їх вдосконаленням працює команда відмінних фахівців. Але все це разом складається в невтішний картину панування корпорації Google над користувачами Мережі. Про шкоду говорять і пишуть журналісти, вчені, IT-специ. Однак поки що позитивний ореол, який оточує Google, закриває очі всім цим людям на те, що монополія вже є, і скоро може статися так, що Google стане синонімом слова "Інтернет-пошук" або навіть замінити собою "Інтернет". Буде один суцільний Google. Вас це не лякає? Ну, тоді все в порядку ... поки ще в порядку.

В якості Постскриптум відзначимо, що не хотілося б, щоб наші читачі вважали, що це особиста думка автора, що він намагається всім нав'язати. Ні, з деякими пунктами, наведеними тут, я теж не згоден, однак прикривати очі на те, що кажуть інші, недобре. Давайте спробуємо прийти до спільної думки, з'ясувавши, добре це чи погано - монополії в Інтернет ... Коментарі дуже вітаються.



Джерело: http://xage.ru
Категорія: Інші | Додав: Arej (18.05.2009) | Автор: Arej
Переглядів: 1640 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 1
28.05.2009
1.Коментатор: Ron [Матеріал]
Гарна стаття. Погоджуюсь.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
DISCLAIMER - УВАГА
tlinks.at.ua ні в якому випадку не претендує на авторське право розташованих на ньому матеріалів. Сайт займається виключно каталогізацією посилань опублікованих у мережі Internet. На сайті не розміщено жодного файлу, всі матеріали призначені виключно для ознайомлення, після перегляду їх необхідно видалити з вашого комп’ютера! Сайт та його адміністрація не несуть відповідальність за повідомлення та дії користувачів. Копіювання інформації можливе лише з посиланням на //tlinks.at.ua
Copyright © 2008 - 2024 Tlinks.at.ua All Rights Reserved