Aukro.ua
Статті і поради
 Меню сайту

Останні новини


 Категорії статтей
Як... [2]
Інструкції, поради, вирішення проблем, наш сайт
Комп'ютери [6]
Комп'ютерні новини
Огляди та анонси [4]
Програми, фільми, ігори, музика...
Інші [3]
Статті інших тематик


 Форма входу
Логін:
Пароль:


 Пошук


 Друзі сайту
Нас: 1
Блукаючих: 1
Тутешніх: 0
Вітаю Вас, Гість RSS Вівторок 13.11.2018 22:16
Головна » Статті » Як...

Як користуватися торрентом
Для роботи із нашим сайтом Вам необхідно знати як працювати із торрентом. Але як почати користуватися технологією так званих мереж Peer-to-Peer на практиці? Як за допомогою торрента отримати реальні результати?
 
Завантажити та встановити програму-клієнт

Перш ніж повноцінно почати користуватись технологією торрент, вам потрібно скачати клієнт - невеличку програмку, котра і буде виконувати всі дії. Візьмемо для прикладу одну з найрозповсюдженіших програм такого типу - uTorrent. На тому ж офіційному сайті можна скачати language pack - тобто мовну версію програми, серед яких є і українська, і російська мови. Якщо ж ви полюбляєте кастомізацію програм - тобто налаштування їх зовнішнього виду на власний смак - то до вашої уваги є ще кілька десятків скінів(тем оформлення) для uTorrent, знову ж таки, все це на офіційному сайті.


Торрент використовує не звичайні файли, а трошки перетворені - тобто ви відкриваєте файл з розширенням ".torrent" а на виході - тобто після завантаження у вас на ПК - отримуєте, те що скачували - якщо це фільми, то .avi, .wmv, .mpeg, .mkv (HD-якість), .flv (FlashVideo - таке відео зберігається на Youtube). Після того, як ви вибрали собі об’єкт для завантаження, шукайте на цій сторінці посилання, натискаєте його і завантажуєте файл який має наприкінці розширення .torrent - саме це і є те, що вам потрібно. Відкриваємо посилання за допомогою програми uTorrent та обираємо місце на ПК, де буде зберігатися файл.
 
Почати завантаження

     
          Після цього програма почне сама завантажувати обраний вами матеріал. На перший погляд її інтерфейс може вам здатися занадто заплутаним. Але не все так погано. Насправді керування програмою uTorrent дуже легке та невимушене. Інтерфейс програми складається з кількох блоків. На панелі інструментів розміщені іконки для керування завантаженням - зупинка, пауза, зміна порядку. У лівому сайдбарі показані групи файлів, які вже завантажились, які є активні, або ще лише завантажуються. Цей блок за бажанням можна легко приховати (Опції->зняти галочки напроти непотрібних вам елементів). У верхньому блоці показано перелік файлів. Якщо біля назви файлу синя іконка - то він завантажується, якщо зелена - то він вже скачаний, і наразі роздається (як відомо, технологія Bittorrent передбачає обмін файлів безпосередньо між людьми - одні роздають, а інші скачують. Чим більше учасників у обміні - тим скоріше файл скачується для всіх), якщо галочка - то файл скачано, але він не роздається. У нижньому блоці показується інформація про поточний файл - швидкість, відсоток завантаження, час до завершення та інші технічні деталі.

Тепер трохи термінології, яка вам, безперечно, знадобиться, коли ви почнете користуватися торрентом. Сіди - це ті люди, що вже скачали файл, та роздають його. Піри - це ті, хто скачує файл. Лічери - це ті, хто скачує, але ніколи не роздає (погані учасники :)). Коефіцієнт (співвідношення) - співвідношення кількості скачаної вами інформації до розданої. Наприклад, якщо ви скачали 3 гігабайти, а вивантажили 2 гігабайти, то ваш коефіційєнт буде 3/2=1,5. Назабувайте, що дана технологія працює завдяки сідерам, тобто після завантаження матеріалу не закривайте торрент, не вимикайте інтернет, не видаляйте матеріал із торрент менеджера, дайте і іншим можливість здобути те, що ви вже отримали.

          Кожному файлу з переліку ви можете присвоїти мітку - за допомогою цього легко відрізнити файли з різних трекерів, наприклад, або фільми від музики. Майте також на увазі, якщо ваш провайдер інтернету не надав вам постійної ІР-адреси (що часто трапляється), то кількість сідів/пірів, яка буде показуватися у вашому клієнті, буде відрізнятися від тої, яка описується вашими співжителями на сайті. Тобто, ви будете обмінюватись файл з меншою кількістю людей, ніж ті, що мають постійну ІР, і як наслідок, мають відкриті порти.


          Окрім цього, слід згадати, що ви можете будь-коли обмежити швидкість скачування/роздавання файлів, якщо це буде потрібно (в моменти коли вам потрібний повний інтернет-канал) - досить правою кнопкою миші клацнути у статусному рядку програми якщо вона відкрита, або ж на самій іконці, якщо програма згорнута, та обрати відповідне обмеження. Пам’ятайте, що швидкість варто обмежувати лише тоді, коли це вам необхідно, або якщо ваш інтернет трафік лімітовани, бо якщо ви увесь час будите обмежувати роздавання з вашого компа, то піри(користувачі, які ще завантажують цей матеріал) після довгих мук із завантаженням також обмежуть швидкість роздавання, і наступного разу обмежена швидкість завантаження може вдарити по вас, так що будьте лояльні до інших!

Категорія: Як... | Додав: tlinksad (19.12.2008) | Автор: Sed
Переглядів: 5527 | Рейтинг: 4.2/16 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
DISCLAIMER - УВАГА
tlinks.at.ua ні в якому випадку не претендує на авторське право розташованих на ньому матеріалів. Сайт займається виключно каталогізацією посилань опублікованих у мережі Internet. На сайті не розміщено жодного файлу, всі матеріали призначені виключно для ознайомлення, після перегляду їх необхідно видалити з вашого комп’ютера! Сайт та його адміністрація не несуть відповідальність за повідомлення та дії користувачів. Копіювання інформації можливе лише з посиланням на http://tlinks.at.ua
Copyright © 2008 - 2018 Tlinks.at.ua All Rights Reserved